تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

09904285001 - 09904285002 واحد فروش
تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

کولر گازی موجود در بازار که امروزه جایگزین کولرهای آبی در منزل، محل کار شده است در مدل های معمولی و اینورتر به قیمت مناسب توسط برندهای متنوع تولید و عرضه می شود که هرکدام قابلیت های متنوعی دارد. جهت آشنایی با مزایا و معایب کولر گازی در مدل های ذکر شده، با ما همراه باشید.

زیکو کالا
زیکو کالا

خرید کولر گازی از سری اقدامات لازم برای تامین گرما و سرما در منزل و محل کار می باشد که امروزه جایگزین کولرهای آبی خصوصا در ساختمان های نوساز شده است. به طور کلی این محصول در دو مدل کولر گازی دیواری و کولر گازی ایستاده تولید و طراحی می شود که از پر فروش ترین این دو، کولر گازی دیوار است که قابلیت نصب سریع و آسان، حمل و نقل راحت را دارد.

 • کولر گازی دیواری

قیمت کولر گازی دیواری

 • کولر گازی ایستاده

قیمت کولر گازی ایستاده

کولر گازی اینورتر چیست؟

قیمت کولر گازی اینورتر

در کولر گازی اینورتر کمپرسور دائما روشن است و فقط سرعت کمپرسور تغییر می کند تا اطمینان حاصل شود که عملیات کارآمد و دقیق خنک سازی یا گرمایش به اندازه مورد نیاز باشد. فن آوری اینورتر مانند یک شتاب دهنده در ماشین عمل می کند. وقتی کمپرسور نیاز به قدرت بیشتری دارد، قدرت بیشتری و هنگامی که نیاز به قدرت کمتری دارد قدرت کمتری فراهم می کند. در این نوع تنظیم، کمپرسور همیشه روشن است، اما با توجه به دمای هوا تنظیم می شود.

در ادامه به تفاوت کولر گازی دیواری معمولی با کولر گازی اینورتر می پردازیم، با فروشگاه زیکوکالا همراه باشید.

کولر گازی معمولی چیست؟

قیمت کولر گازی معمولی

کولر گازی های غیر اینورتر یا دور ثابت (معمولی) با یک مقدار ثابت قدرت و سرعت ثابت کار می کنند. این به این معنی است که هر زمان دمای اتاق به حد مطلوب می رسد کمپرسور باید کاملا متوقف شود و دوباره شروع به کار کند.در این نوع ترتیب، کمپرسور خاموش یا روشن است. هنگامی که روشن است ، در ظرفیت کامل مصرف برق است. هنگامی که ترموستات به تنظیم درجه حرارت مورد نیاز می رسد، کمپرسور متوقف می شود و فن همچنان کار می کند. هنگامی که ترموستات احساس می کند که دمای اتاق تغییر می کند، کمپرسور دوباره شروع می شود.

فرق کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر چیست؟

فرق کولر گازی معمولی و اینورتر

 1. در کولر گازی معمولی از کمپرسور دور ثابت استفاده شده اما کمپرسور استفاده شده در کولر گازی اینورتر از نوع دور متغیر است.
 2.  کولر گازی اینوتر به طور کلی از نوع گاز مبرد R410A برای خنک سازی محیط استفاده می کند اما کولر گازی های معمولی از گاز R22 بهره می برند که به نسبت R410A آلایندگی بیشتری دارد، نقطه جوش آن بالا است و سرمای کمتری را ارائه می دهد.
 3. در کولر گازی های معمولی با رسیدن دمای اتاق به درجه انتخاب شده، موتور کولر به صورت خودکار خاموش می شود. این ویژگی برای مناطق گرم و خشک اصلا مناسب نیست و با خاموش شدن موتور بعد از چند لحظه دمای محیط دوباره افزایش یافته و کولر گازی نیز دوباره شروع به کار می کند. اما در کولر گازی اینورتر با یکی شدن دمای اتاق با دمای انتخاب شده، کمپرسور خاموش نمی شود بلکه سرعت آن کاهش میابد. بنابراین دمای یکنواختی را ایجاد می کند.
 4. از ویژگی های مهم کولر گازی اینورتر، صرفه جویی در مصرف برق است که باعث محبوب شدن دستگاه در بازار شده است.
 5. کولر گاری اینورتر عملکرد یکنواختی دارد و همانند مدل های معمولی مدام خاموش و روشن نمی شوند در نتیجه استهلاک آن نیز کاهش پیدا می کند. همین ویژگی نیز موجب افزایش طول عمر مفید کولر گازی اینورتر می شود.
 6. کمپرسور اینورتر با عملکرد دور متغیر نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر می شود، بلکه به دلیل اینکه پی در پی خاموش و روشن نمی شود، میزان سر وصدای موتور نیز کاهش پیدا می کند. بنابراین می توان گفت که کولر گازی اینورتر به نسبت معمولی آلودگی صوتی کمتری را ایجاد می کند و این قابلیت یک برتری دیگر برای این مدل به حساب می آید.
 7. کمپرسور کولر گازی معمولی به صورت ثابت روشن نیست و مدام خاموش و روشن می شود که باعث وارد شدن شوک به موتور شده و در نتیجه دمای اتاق در یک درجه ثابت نیست. اما در مدل اینورتر به دلیل اینکه کمپرسور به صورت پیوسته روشن است و فقط سرعت دور موتور کم و یا زیاد می شود، در نتیجه فضای اتاق دمای یکسانی خواهد داشت.
 8. در کولر گازی معمولی به دلیل نیاز به قطع و وصل شدن مداوم نیا به استفاده از خازن و سیم پیچ استارت است، اما در کولر گازی اینورتر نیازی به خازن نیست و نوع سیم پیچی ستار نیز در آن به کار رفته است. عدم وجود خازن در کولر گازی اینورتر باعث می شود تا دور کمپرسور برای ثبات هوای محیط قابل تنظیم باشد که این قابلیت یک مزیت دیگر برای این نوع کولر گازی ها محسوب شود.

عملکرد کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر با قیمت

هنگامی که کولر گازی اینورتر روشن می شود، کمپرسور با سرعت بالا عمل می کند تا با سرعت اتاق را خنک و یا گرم کند. همانطور که درجه حرارت اتاق به دمای مورد نظر نزدیک می شود، کمپرسور به پایین می افتد و دمای ثابت را حفظ می کند. هر نوسان خود به خودی در دمای اتاق تشخیص داده می شود و به سرعت تنظیم می شود تا درجه حرارت اتاق را به دمای تنظیم شده برساند.

راهنمای خرید کولر گازی دیواری

برای خرید کولر گازی حتما به نکاتی اعم از نوع کمپرسور، ظرفیت‌های کولر گازی، شرایط آب و هوایی، تعداد افراد حاضر در محیط، میزان آفتاب گیر بودن محیط، وجود عوامل گرما زا، میزان گردش هوا و ... توجه نمایید. اگر اطلاعی از قیمت کولر گازی و مشخصات فنی اسپلیت دیواری ندارید می توانید از طریق دریافت مشاوره ی مجموعه زیکوکالا، بهترین مدل کولر گازی را خریداری نمایید.

 


 • بهترین مدل کولر گازی اینورتر کدام اند؟

  کولر گازی اینور تر ال جی، جنرال گلد، سامسونگ، اجنرال، گری را می توانید به قیمت نمایندگی از فروشگاه زیکوکالا خریداری نمایید.

 • کولر گازی اینورتر در چه ظرفیت هایی تولید می شود؟

  کولر گازی اینورتر از ظرفیت های 8000، 9000، 12000، 18000، 24000، 30000، 36000 تولید می شود.

 • اصلی ترین تفاوت کولر گازی معمولی و اینورتر در چیست؟

  از مهم ترین فرق کولر گازی معمولی و اینورتر می توان به کم مصرف بود کولر گازی دیواری اینورتر اشاره کرد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید