راهنمای خرید کولر گازی + نکات طلایی خرید آن

09904285001 - 09904285002 واحد فروش
راهنمای خرید کولر گازی

کولر گازی یک نوع سیستم تهویه مطبوع سری جدید است که امروزه در پروژه های مسکونی و تجاری، دفاتر اداری جایگزین سیستم سرمایشی و گرمایشی قدیمی اعم از کولر آبی، شوفاژ و پکیج شده است. فروشگاه زیکوکالا شما را برای خرید بهترین مدل کولر گازی به قیمت مناسب، راهنمایی می کند تا شما بتوانید یک اسپلیت با دوام عمر بالا، عملکرد سریع، مصرف انرژی بهینه خریداری نمایید.

زیکو کالا
زیکو کالا

بهترین مارک کولر گازی

با نزدیک تر شدن به فصل گرما و تابستان، خرید کولر گازی از نمایندگی معتبر یک نیاز است اما با وجود تنوع زیاد مدل اسپلیت باعث سردرگمی متقضیان می شود. اما خوب است که با اگاهی کامل و آشنایی با انواع کولر گازی و ظرفیت آن ها نسبت به خرید و فروش کولر گازی دیواری و ایستاده، اقدام نمایید. راهنمای خرید کولر گازی زیکو کالا از مزایایی اعم از اطلاع از برند اسپلیت، نوع کمپرسور، ظرفیت کولر گازی، قیمت و... برخوردار می باشد.

بهتر است در زمان خرید اسپلیت، اطلاعات کامل را از مارک و مشخصات فنی کولری که مد نظر دارید در اختیار داشته باشید. پس یک کولر گازی ایده آل را با مشاورت و همکاری با کارشناسان حرفه ای تیم zikokala، خریداری نمایید.

راهنمای خرید کولر گازی اصل

 1. موتور برخی از کولرهای گازی برای مناطق خاص جغرافیایی ساخته شده است. به عنوان مثال برخی از آنها برای مناطق گرم و مرطوب هستند که قیمت بالاتری دارند.
 2. در هنگام خرید به گارانتی ها و به تاریخ شروع کار دقت کنید، اگرچه دامنه گارانتی ها محدود است، اما مراقب باشید ضرر نکنید.
 3. در هنگام خرید به خدمات پس از فروش و دفاتر آنها، میزان پشتیبانی، دفترچه فارسی و راهنمای (cd) و از همه مهمتر مراکز مجاز نصب توجه کنید.
 4. ریموت کنترل و پنل تهویه مطبوع (برای کولر گازی اسپلیت) توسط برخی شرکت ها گارانتی نمی شود و یا کمپرسور کولرگازی در مدت گارانتی، ضمانت می شود.
 5. قوانین برخی از شرکت های نصب کولر گازی این است که شماره سریال درج شده روی کارت یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی را از شما بخواهند. بهتر است شماره سریال را از فروشنده بگیرید و به خدمات پس از فروش اطلاع دهید تا هماهنگی لازم برای نصب را تا رسیدن کولر گازی فراهم کنند.
 6. استفاده از مواد ضد زنگ در کولرهای گازی اسپلیت باعث افزایش طول عمر دستگاه و شبکه کندانسور و تبادل سریع گرما و سرما می شود و در کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دارد.
 7. با توجه به جریان مصرفی زیاد، نصب کولر گازی باید توسط تکنسین مجرب انجام شود.
 8. نصب اینورتر در کولرهای پنجره ای باعث افزایش راندمان آنها می شود.
 9. تمیز بودن کندانسور کولر گازی مصرف انرژی کولر گازی را از نظر جریان هوا بسیار کاهش می دهد.
 10. نصب کندانسورهای کولر گازی در سایه از اتلاف انرژی قابل توجهی جلوگیری می کند.
 11. در صورت امکان تهویه مطبوع را در جهت باد نصب کنید، زیرا این امر باعث انتقال بهتر حرارت در کندانسور و در نتیجه افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی می شود.
 12. تعداد مراکز نصب شرکت های خدمات پس از فروش شرکت های واردکننده و تولید کننده کولر گازی مزیتی نسبت به رقبا می باشد.
 13. سعی کنید پشت کولر فضای مناسبی برای گردش هوا داشته باشید.
 14. درزگیری مناسب اطراف کولرها، عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، سرویس و تمیزکردن به موقع فیلترهای هوا و رادیاتورها، تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد.
 15. در شهرهای جنوبی کشور که دارای آب و هوای بسیار گرم و مرطوب هستند، کاشت درخت در کنار کولر گازی باعث کاهش مصرف برق حدود 10 تا 15 درصد می شود. علاوه بر کاشت درخت در مجاورت ساختمان ها باعث زیبایی و عایق بودن سرما و گرمای ساختمان نیز می شود.
 16. متأسفانه در ایران گارانتی کالا اجباری نیست و تنها مزیت محصول است. این امر گاهی باعث می شود محتوای برخی از ضمانت ها آنقدر مبهم باشد که مصرف کننده حداقل حقوق خود را دریافت کند.
 17. مصرف برق کولرهای گازی با استفاده از لامپ های کم مصرف (به دلیل تابش حرارتی کمتر این لامپ ها) به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 18. تمامی کولرهای گازی دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) می باشند. بنابراین از آنجایی که بهترین دمای خانه در تابستان بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد است.اتاق خواب ها را زیر 25 درجه سانتیگراد خنک نکنید.
 19. مراقب هزینه های پنهان بعد از خرید کولر باشید. نصب اکثر کولرهای گازی رایگان است اما هزینه هایی از قبیل لوله، آهنگری و … بر عهده مشتری می باشد.
 20. استفاده غیرضروری یا همزمان از وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز، سماور، لامپ های رشته ای … باعث افزایش بار حرارتی محیط می شود که این امر باعث افزایش زمان کارکرد کولر برای رسیدن به سرمای مطلوب می شود و در نتیجه منجر به مصرف بیش از حد برق در یک کولر گازی خواهد بود. بنابراین در ساعاتی که دمای هوا کمتر است کارهایی مانند پخت و پز، اتو و غیره را انجام دهید.
 21. در تابستان معمولاً سه منبع اصلی گرمای ناخواسته در خانه وجود دارد. گرمای هوای بیرون که از سقف و دیوارها هدایت می شود، گرمایی که از لامپ ها و وسایل برقی ساطع می شود و نور خورشید که از پنجره ها وارد می شود. با استفاده از سایبان ها یا پرده های ساخته شده از پارچه های رنگی روشن، نور خورشید می تواند به بیرون منعکس شود.
 22. از فروشنده بخواهید زیر فاکتور نزدیکترین محل نصب و خدمات پس از فروش کولر گازی خریداری شده را مشخص کند. زیرا در دقت و سادگی ارتباط و نصب سریع کولر گازی موثر است.
 23. تعویض کمپرسور کولرهای قدیمی و استفاده از کمپرسورهای با راندمان بالا برای افزایش راندمان کولر گازی مفید است.
 24. در زمان روشن بودن کولر از استفاده از رطوبت گیر خودداری کنید زیرا رطوبت گیر باعث افزایش حجم خنک کننده و استفاده بیشتر از کولر می شود.
 25. به ازای هر درجه کاهش دمای ترموستات خنک کننده می توان حدود 3 تا 5 درصد از مصرف برق را کاهش داد.
 26. ابعاد اتاق شما در انتخاب نوع و قدرت تهویه مطبوع بسیار مهم است. گاهی اوقات شما یک کولر گازی پرقدرت برای یک اتاق کوچک خریداری می کنید و سپس همیشه باید آن را کم نگه دارید یا از شدت سرمایش رنج می برید.
 27. چه به بازار مراجعه کنید و چه خرید اینترنتی کولرگازی باید به یکسری نکات توجه کنید، بدانید که امضای فرم تحویل کولر گازی بعد از نصب و یا تایید صحت نصب و سلامت کولرگازی بعد از هر بار لازم است قبل از امضای فرم کاری انجام شو

راهنمای انتخاب ظرفیت کولر گازی

قیمت کولر گازی اصل

انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید است. با کمک فرمول محاسبه BTU ظرفیت مناسب برای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ خانه را محاسبه می کنند. برای آن که کولر گازی عملکرد مناسب داشته باشد و تمامی فضا را خنک کند نیاز است که ظرفیت کولر گازی متناسب با متراژ فضا باشد تا نتیجه ی خوبی را به همراه خود داشته باشد.

خرید انواع کولر گازی

 •  کولر گازی اسپلیت

میزان بازدهی که کولر گازی اسپلیت از خود دارد در مقایسه با انواع دیگر بالاتر است. همانطور که ملاحظه می‌کنید در طراحی این وسیله از ۲ یونیت داخلی و خارجی به صورت جداگانه استفاده می‌کنند.

ویژگی کولر گازی اسپلیت:

 1. داشتن بازدهی بالا و قدرت فراوان. با استفاده از این ویژگی می‌توان اتاق‌های بزرگ یا حتی کل فضای یک خانه کوچک را خنک کرد.
 2. داشتن سیستم‌های جانبی مثل اتصال شدن به شبکه وای فای برای یونسازی هوا و سنسور‌های جنبشی
 3. توجه داشته باشید که برای نصب کولر گازی اسپلیت حتماً باید به سراغ سرویس کار ماهر بروید. که وجود چنین مسئله ‌ای هزینه های جداگانه‌ای را خواهد داشت.
 • کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی پنجره‌ای در برخی از موارد می‌تواند قابلیت بیشتری نسبت به کولر گازی اسپلیت داشته باشد. برای مقایسه اینکه کدام نوع کولر گازی بهتر است مطلب زیر را از دست ندهید.

ویژگی کولر گازی پنجره ای:

 1. برای متراژهای کوچک یا مکان‌های که دارای اتاقهای جداگانه هستند پیشنهاد می‌شود.
 2. برخلاف کولر گازی اسپیلت معرفی شده، کولر گازی پنجره‌ای نصب آسانی دارد. پس برای انجام نصب به متخصص نیاز نخواهید داشت.
 3. همچنین کولر گازی پنجره ای قابلیت حمل برای هر محلی که می خواهید، را دارد.
 • کولر گازی پرتابل

از ساده ترین محصولات سرمایشی برای نصب و راه اندازی، همین کولر گازی پرتابل است. به طوری که شما می‌توانید در کوتاه ترین زمان نسبت به راه‌اندازی و نصب آن اقدام نمایید.

 1. کولر گازی پرتابل برای افرادی که مستاجر هستند به عنوان یک گزینه خوب شناسایی می شود. چرا که این افراد می‌توانند در صورت جابجا شدن به محلی دیگر، کولر گازی را نیز با خود ببرند.
 2. این کولر گازی مثل کولر گازی پنجره ای برای اتاق های مجزا بسیار کاربردی است.
 • کولر گازی ایستاده

از کولر گازی ایستاده برای محیط‌ های عمومی مثل بانک‌ها، کتابخانه‌ها، سالن‌های همایش، باشگاه‌ها و … استفاده می‌کنند. همچنین کولر گازی ایستاده با ظرفیت‌های متفاوت در بازار وجود دارد. همانطور که در راهنمای خرید کولر گازی بیان شد، برای مناطق گرمسیری نوع کولر مهم است. کولرهای ایستاده برای این مناطق با توجه به هزینه برق مناسب است.

فرمول محاسبه ظرفیت کولر گازی

معرفی انواع کولر گازی

شما می توانید به آسانی BTU کولر را محاسبه کنید. معمولا برای یک آپارتمان در طبقات میانی برای هر متر مربع از فضا 400 الی 600 BTU در نظر گرفته می شود و برای ساختمان‌های که در طبقات آخر یا اول قرار دارند برای هر متر مربع 600 الی 800 BTU مناسب است.

بررسی کمپرسور کولر گازی

 • خرید کولر گازی کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از پیستونی که در داخل سیلندر قرار دارد برای فشرده سازی مبرد استفاده می شود. کمپرسورهای پیستونی معمولاً بین 16000 تا 37000 BTU درجه بندی می شوند و یکی از معایب اصلی آنها میزان صدای بالای آنها است. کمپرسور رفت و برگشتی را کمپرسور رفت و برگشتی نیز می گویند.

 • خرید کولر گازی کمپرسور روتاری

کمپرسور دوار دارای مکانیزم جابجایی مثبت بوده و از نوع روتاری می باشد. معمولاً در جاهایی که فشار و حجم هوا زیاد است به جای کمپرسورهای رفت و برگشتی از کمپرسورهای روتاری استفاده می شود.
کمپرسورهای روتاری با ظرفیت 6000 تا 35000 BTU تولید می شوند. کمپرسورهای روتاری کم صداتر و کارآمدتر هستند.

 • خرید کولر گازی کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول کمپرسور اسکرول نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی گاز را فشرده می کند. بنابراین، یکی از مارپیچ ها ثابت است، در حالی که دیگری در حال حرکت است و حرکت مارپیچ متحرک باعث فشرده شدن گاز می شود.

مزایای کولر گازی چیست؟

مزایای استفاده از کولر گازی شامل قابل تنظیم روی دمای هوای مورد نظر، تصفیه هوا از طریق گرفتن بخارهای اضافی و ریزگردهای موجود و کاهش رطوبت و شرجی، عدم تولید بوی ناخوشایند کولرهای آبی، تاثیر بر زیبایی و ظاهر ساختمان، گرم کردن هوای ساختمان در فصول سرد و عدم نیاز به سایر سیستم‌های گرمایشی می شود.

تفاوت بین کولر گازی معمولی و اینورتر

اولین و مهمترین تفاوت آنها قیمت کولر گازی است که نسبت به اینورتر معمولی گرانتر است.

 در نوع اینورتر، از آنجایی که برای حفظ تعادل دمای محیط، نیازی به روشن و خاموش کردن کمپرسور نیست، مصرف انرژی کولر گازی اینورتر کمتر از حد معمول است. در نتیجه انرژی کمتری مصرف می کند. قیمت اینورتر بالاتر از حد معمول است، اما این با تفاوت در مصرف انرژی کمتر آن جبران می شود.

کولر گازی اینورتر از آنجایی که سیستم پیچیده تری دارد، در هنگام سرویس و تعمیر کولر گازی بیش از حد معمول هزینه خواهد داشت و باید توسط تکنسین سرویس کولر گازی تعمیر و سرویس شود.

یکی دیگر از این تفاوت ها سرعت تولید هوای سرد است که در نوع اینورتر از نوع معمولی بیشتر است.

از آنجایی که کمپرسور اینورتر کولر گازی به طور مداوم روشن یا خاموش نمی شود، این کولر گازی نه تنها انرژی کمتری مصرف می کند، بلکه صدای کمتری نیز می شنود.

معرفی بهترین مارک کولر گازی

کولر گازی گری GREE

کولر گازی گری محصولی از کشور چین است که در مدل ها و کاربرد های متنوع عرضه می شود. این نوع تهویه مطبوع از بدنه ای با استحکام بالا، مصرف انرژی کاملا بهینه و پایین، کمپرسوری با کیفیت برخوردار می باشد که همین امر در بالا بردن ماندگاری و کارکرد دستگاه بسیار موثر است.

کولر گازی اجنرال OGENERAL

کولر گازی اجنرال اسپلیت OGENERAL دارای ظرفیت سرمایش و ظرفیت گرمایش متنوع با توجه به نوع کمپرسور می باشد و علاوه بر کارکردی که این دستگاه دارد، به دلیل دارا بودن طرح ساده و شیک برای همه ی فضاهای دفتر کار، منزل، سالن های آرایشگاه و ورزشی، فروشگاه، بیمارستان و مطب بسیار مناسب است.

کولر گازی جنرال GENERAL

در کولر گازی جنرال گلد کمپرسور روتاری، گاز R410a، پنل ABS پلاستیکی، رادیاتور مسی طلایی قرار داده شده است. از ویژگی های این نوع سیستم تهویه می توان به کم مصرف بودن، نصب راحت، بی صدا بودن دستگاه، تولید هوای تمیز، دارا بودن فیلتر ضد گرد و غبار، نمایشگر دیجیتالی اشاره کرد.

کولر گازی ایوولی Evvoli

کولر گازی ایوولی هم همانند سایر محصولات سیستم تهویه مطبوع موجود در بازار، در دو مدل دیواری و ایستاده به منظور تامین گرما و سرما در فضا، تولید و عرضه می شود. محصولات ایوولی به دو نوع عملکرد گرمایشی و سرمایشی، تک عملکرد سرمایشی می باشد و به دلیل مدل ساده و مینیمالی که دارد، در بین طرفداران خود بسیار محبوب است. اسپلیت Evvoli مجهز به فیلتر گرد و خاک مجهز است و متناسب با هر نوع شرایط آب و هوایی در تمامی فصول سال، طراحی شده است.


 • راهنمای خرید کولر گازی چه تاثیری دارد؟

  به کمک راهنمای خرید کولر گازی می توانید یک دستگاه سیستم تهویه مطبوع را با توجه به شرایط و عوامل محیطی و از همه مهمتر متراژ مکانی، خریداری نمایید.

 • بهترین نوع کمپرسور کولر گازی کدام است؟

  در بین کمپرسورهای کولر گازی، کمپرسور اسکرول بهترین کمپرسور کولر گازی است که در مقایسه با کمپرسورهای دوار و رفت و برگشتی عملکرد بهتری دارد، اما بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و کمپرسور روتاری یکی از پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی است. .

 • چگونه از خدمات مشاوره و راهنمای خرید کولر گازی زیکو کالا بهره مند شویم؟

  شما متقاضیان عزیز که هدف خرید کولر گازی ارزان قیمت اصل را دارید که هم ظرفیت متناسب، قیمت ارزان، مارک بر گزیده داشته باشد تنها کافیست با کارشناسان فروش زیکو کالا تماس حاصل نمایید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید