بهترین کولر گازی برای مناطق گرم و خشک

09904285001 - 09904285002 واحد فروش
معرفی کولر گازی مناسب مناطق گرمسیری

کولر گازی با عملکرد خنک کنندگی برای منزل، محل کار سرتاسر تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. البته هر کدام از انواع کولر گازی، مخصصو مناطق مختلفی طراحی شده است بنابراین در هنگام خرید به نوع ظرفیت و مدل دستگاه، کاربرد و عملکرد اسپلیت، دقت فرمایید.

زیکو کالا
زیکو کالا

بهترین کولر گازی مناطق گرم

کولر گازی و اسپلیت قابلیت خنک کنندگی سریع، متعادل سازی دما، تولید هوای تصفیه شده حتی در گرم ترین روزای سال و مناطق گرم ایران را دارد که از ظرفیت 9000 الی 36000 تولید و عرضه می شود. اما هر کدام از این نوع اسپلیت خنک کننده برای مناطق های متفاوت طراحی شده اند که در ادامه قصد داریم لیست بهترین کولر گازی مناطق گرمسیر را در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی بهترین کولر گازی مناطق گرمسیری

انواع کولر گازی خنک کننده

 1. کولر گازی گری مدل I'SAVE-P24H1

 2. کولر گازی سامسونگ مدل AR24MQFRBWK/FA

 3. کولر گازی جنرال گلد مدل GG-S30000 ULTRA

 4. کولر گازی LG مدل ARTCOOL 18000

 5. کولر گازی LG مدل Next Titan II 24000

کلاس آب و هوایی کولر گازی چند نوع است؟

کلاس آب و هوایی کولرگازی به سه نوع آب و هوای معتدل (T1)، آب و هوای سرد (T2) و آب و هوای خشک گرمسیری (T3) تقسیم می شود. کولر گازی های T3 در دمای تا 55 درجه سانتی گراد و برای استفاده در مناطق تروپیکال کشور از جمله بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان و بوشهر مناسب هستند. البته امروزه کولر گازی های نسل جدید توانایی کارکرد تا دمای 65 درجه سانتی گراد را نیز دارند. کمپرسورهایی که برای مناطق گرمسیری مناسب هستند مدل اسکرول و پیستونی می باشند زیرا توان برودتی و بازدهی بالایی دارند. حتما به کمپرسور کولرگازی که خریداری می کنید توجه کنید زیرا عدم تناسب کمپرسور با شرایط آب و هوایی سبب بالا رفتن مصرف انرژی و پایین آمدن بازدهی دستگاه می شود و همین امر به مرور زمان از عمر کولر گازی می کاهد.

کولر گازی مناطق گرمسیر

جهت اطلاع از قیمت و لیست انواع کولر گازی نقاط گرمسیر (جنوب ایران)، به فروشگاه زیکوکالا مراجعه نمایید.

ویژگی کولر گازی مناطق گرم و خشک

 • دارای کمپرسور قدرتمند و بی صدا
 • قابلیت خنک کنندگی سریع
 • کمک در کاهش مصرف انرژی
 • انتشار هوای تمیز و تصفیه شده
 • قدرت پخش هوای خنک در 4 جهت مختلف
 • توانایی عمل خنک کنندگی در گرم ترین نقاط

برای مناطق گرم و خشک کولر گازی بهتر است یا کولر آبی؟

کولر آبی تنها در مناطقی که از آب و هوای متعادل برخوردار هستند مناسب می باشد و قابلیت خنک کردن در جنوب ایران را ندارد. بنابراین کولر گازی جایگزین مناسب کولرهای آبی خانگی در تمامی مناطق گرمسیر ایران محسوب می شود زیراه علاوه بر متعادل سازی دما، در صرفه جویی مصرف انرژی نیز بسیار موثر است. کمپرسور کولر گازی خانگی و اداری که کی قبل تر به معرفی آن ها پرداختیم، به گونه ای طراحی شده اند که در هوای گرم و خشک بتواند بهترین بازدهی را بدهد.

بهترین برند کولر گازی در ایران

نکات طلایی در خرید کولر گازی برای مناطق جنوب

 1. متراژ خانه و محل مورد نظر – کولرهای بزرگ برای محیط های کوچک تنها هزینه شما را بالا می برند و تأثیری در کیفیت هوای سرد نخواهند داشت.
 2. برچسب انرژی – و ترجیحا دارای برچسب انرژی A باشد.
 3. انتخاب کولر گازی با ظرفیت مناسبکندانسور کولر گازی بایستی حداقل فاصله نیم متری از دیوار داشته باشد
 4. حتما کندانسور کولر گازی را زیر سایه بان قرار دهید
 5. هر یک الی دو ماه یک بار رادیات کندانسور با اب شستشو دهید.

عملکرد کولر گازی کم مصرف مناطق خشک چگونه است؟

نحوه عملکرد کولر گازی

در کولر گازی کم مصرف، یک گاز بسیار سرد در یک چرخه یا لوله کولر گازی توسط یک موتور قدرتمند به نام کمپرسور به گردش در می آید. این لوله ها در هم مکیده می شوند و این بدان معناست که چیزی جز همان گاز در آن وجود ندارد. گازهای مورد استفاده در کولر گازی با نام گازهای فرون شناخته می شوند که از ترکیبات شیمیایی ویژه ای تشکیل شده اند. این گاز وارد اواپراتور یا پنل داخلی می شود و توسط باد گرمی که به کویل ها برخورد می کند گرم می شود و سرما را به محیط باز میگرداند و سپس به کندانسور یا پنل خارجی باز می گردد. هنگامی که گاز به پنل بیرون برمی گردد، تعدادی تغییر در آن ایجاد می شود و آماده بازگشت به داخل است. کمپرسور تمام این اعمال را از مکش و گاز انداز انجام می دهد. در واقع خلاصه ای از عملیات کولر گازی بود که توضیح دادیم و کولر گازی یکی از آنهاست.


 • برترین برند کولر گازی مخصوص جنوب ایران کدام است؟

  کولر گازی ال جی، گری، جنرال، سامسونگ از بهترین کولر گازی مناسب مناطق گرم و خشک محسوب می شود.

 • کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیر چه ویژگی هایی دارد؟

  این نوع کولر گازی از کمپرسوری قدرتمند با قابلیت خنک کنندگی سریع، موثر در صرفه جویی مصرف انرژی، برخوردار می باشد.

 • تفاوت کولر گازی با کولر آبی در نقاط گرم کشور چیست؟

  کولر آبی به دلیل قدرت کمپرسور کمی که دارد مناسب برای جنوب ایران نمی باشد و جایگزین آن، کولر گازی با بهترین نوع کمپسور و ظرفیت بالا شده است.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید