نصب کولر گازی و اسپلیت تهران | با کمترین هزینه

09904285001 - 09904285002 واحد فروش
نصب کولر گازی و اسپلیت تهران

انتخاب نصاب ماهر کولر گازی در تهران، ازمهم ترین اقدامات پس از خرید گولر گازی و اسپلیت به منظور تامین گرما و سرمای محیط است. در هنگان نصب اسپلیت، نکات مهمی وجود دارد که تنها نصابان ماهر در این زمینه، از آن ها آگاهی دارند. در ادامه مقاله به معرفی بهترین نثاب کولر گازی دیواری و ایستاده در تهران و نحوه ی نصب آن ها می پردازیم، با ما همراه باشید.

زیکو کالا
زیکو کالا

پس از خرید بهترین مارک کولر گازی، برای انتخاب ماهر ترین نصاب اسپلیت به منظور جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از خطا در نصب دستگاه، اقدام نمایید. نصب کولر گازی در تهران و کرج را به نصابان ماهر و با تجربه، با کمترین هزینه بسپارید. این دسته از افراد با توجه به شغلی که دارند، باید با اصول و قوانین و نحوه ی نصب انواع کولر گازی در خانه و محل کار آشنا باشند تا به اسپلیت کوچک ترین آسیبی وارد نشود. حتی شما می توانید قبل از خرید اسپلیت، برای تعیین ظرفیتی مناسب از مشاورین فروشگاه زیکوکالا، مشاوره ی رایگان دریافت نمایید تا کولرگازی متناسب با فضایی که مد نظر دارید، خریداری نمایید.

نصب کولر گازی چگونه است؟

نصب و سرویس کولر گازی در تهران

نصب کولر گازی اگر توسط نصاب ماهر و با تجربه انجام شود، در افزایش طول عمر اسپلیت بسیار موثر است و دچار هزینه های اضافی ناشی از خرابی دستگاه و کمپرسور آن، نمی شوید. نحوه ی نصب انواع کولرهای گازی با یکدیگر متفاوت است و نصب اسپلیت خنک کننده، مراحل خاصی دارد که باید به ترتیب انجام شود.

مراحل نصب کولر گازی در تهران

بهترین نصاب کولر گازی در تهران

 • مشخص کردن محل نصب کولر گازی

برای نصب ابتدا می‌بایست محل نصب کولر را مشخص کنید. پنل کولر گازی می‌بایست از خورشید و منبع گرما دور باشد.در نظر داشت باشید پنل داخلی نباید خیلی به سقف نزدیک باشد . چرا که همیشه دما هوا در نزدیکی سقف و در ارتفاع بیشتر است . و کولر گازی باید انرژی بیشتری برای خنک کردن محیط استفاده کند.

 • نصب پنل

پس از مشخص کردن مکان نصب حالا می‌بایست با رعایت نکات مربوط به نصب پیلت را در جای خود نصب کنید.

 • ایجاد سوراخ در دیوار

در این مرحله از مراحل نصب کولر گازی می‌باست بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ برای خارج کردن لوله را شناسایی کرده و سوراخی به قطر ۷٫۵ سانتی متر بر روی دیوار ایجاد کنید. نکته: لوله هنگام خارج شدن از سوراخ بایستی شیبی رو به پایین داشته باشد.

 • وصل کردن لوله ها

در این مرحله می بایست لوله کشی مسی را به طرف سوراخی که در مرحله قبل ایجاد کرده اید هدایت کنید. تا جایی که می‌توانید خمیدگی در لوله را به حداقل برسانید. لوله ای از جنس پی وی سی، به قطر ۶ میلیمتر و طولی کمتر از طول میان سطح داخلی و خارجی دیوار برداشته و درپوش لوله کولر را داخل انتهای داخلی این لوله کنید و از سوراخ ایجاد شده در مرحله قبل رد کنید. لوله تخلیه و مسی را همراه با کابل‌های قدرت کولر گازی به کمک نواری الکتریکی بسته، توجه داشته باشید برای آزاد بودن جریان آب لوله تخلیه پایین باشد. حالا شروع به وصل کردن لوله زهکشی آب به پایه داخلی کولر کرده و پس از آن تمامی لوله و کابل ها را از سوراخ ایجاد شده در دیوار رد کنید.

 •  ایمن کردن واحد داخلی به صفحه نصب

در این مرحله اسپیلت را با فشار دادن به صفحه نصب ایمن کنید.

 • نصب یونیت خارجی کولر گازی

پس از اتمام از مراحل نصب پنل داخلی به سراغ نصب پنل خارجی می رویم. در این مرحله سعی کنید بهترین مکان را برای نصب یونیت خارجی در نظر بگیرد که هم زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد و هم مقداری از سطح زمین فاصله داشته باشد که هنگام بارش برف و باران با زمین هم سطح نباشد. پنل خارجی برای عملکرد بهتر به ۳۰ سانتی متر فضای داخلی در اطرافش نیاز دارد همچنین از انتن رادیو یا تلویزیون باید حداقل ۳ متر فاصله داشته باشد. بسیار دقت نمایید که سطحی که یونیت خارجی قرار میگرد باید کاملا تراز باشد. اگر در نصب کولر گازی مجبور به نصب یونییت خارجی بر روی سطح شیبدار باشید باید با دقت خیلی زیادی تراز شود تا مشکلی برای دستگاه ایجاد نشود و اگر مجبور به سوراخ کردن سقف بودید بعد از سراخکاری و عبور لوله ها باید حتما سوراخ را با خمیر مخصوص پر کرد. کنداسور باید محیط لازم برای پرتاب باد را داشته باشد ،در غیر این صورت دستگاه دچار اورلود خواهد شد.

 • وصل سیم‌های برق

پس از اتمام جایگذاری کنداسور کولر گازی باید اتصالات برقی آن را وصل کنید. پوشش درب کنداسور را باز کرد و سیم ها همانگونه که به یونیت داخلی متصل کردید به کنداسور نیز متصل کنید. یعنی سیمی که در پنل داخلی به ترمینال ۱ متصل شده است در پنل خارجی هم به همان ترمینال وصل می کنیم.

 • اتصال لوله ها به کنداسور

سپس به سراغ لوله ها میرویم و لوله ها را درست در جای مناسب کنداسور متصل میکنیم. باید لوله ها را توسط مهره در جای خود سفت کنیم.

 • وکیوم کردن کولر گازی

بعد از نصب لوله ها مقداری هوا داخل سیکل وجود دارد ، که این هوا باید بوسیله پمپ وکیوم تخلیه شود. حالا سرپوشی که بر روی دریچه های دوراهه، سه راهه و شیر سرویس کولر وجود دارد را برداشته و شروع به وصل کردن شلنگ وکیوم به شیر سرویس کنید. پس از آن پمپ خلا را تا زمانی که به خلا ۱۰ میلی متر جیوه برسد روشن کنید. حالا شروع به بررسی تمام دریچه‌ها برای جلوگیری از نشتی گاز و هوا کنید و پس از بررسی پمپ خلا را قطع سپس سرپوش تمام دریچه ها را مجددا ببندید.

بهترین نصاب کولر گازی در تهران

نصابان کولر گازی در تهران به شما تنها با نصب اصولی کولر گازی، در صرفه جویی هزینه ی خرابی و تعمیرات دستگاه پس از نصب، کمک می کنند. این دسته از افراد دارای مهارت کافی در انتخاب محل های مناسب نصب و دقت در اجرای اتصالات و لوله کشی ها می باشند و شما با آسودگی خاطر می توانید نصب انواع کولر گازی در داخل خانه و نصب کولر گازی در بالکن را به نیروهای نصاب اسپلیت در تهران، بسپارید.

نصاب کولر گازی باید به چه نکاتی توجه نماید؟

بهترین مارک کولر گازی دیواری

 1. کدام مکان برای نصب یونیت داخلی و خارجی مناسب است؟
 2. کدام دیوار قدرت تحمل وزن یونیت و ساختار چوبی الحاقی را دارد؟
 3. ظرفیت مورد نیاز برای این مکان چقدر است؟
 4. زهکشی چگونه و با چه امکاناتی انجام شود؟ 

هزینه نصب کولر گازی در تهران و کرج

 هزینه های نصب کولر گازی با توجه به نرخی که اتحادیه مشخص می کند، تعیین می شود. البته از سری مواردی اعم از دستمزد نصاب، مدل اسپلیت، هزینه های جانبی و .... بر برآورد قیمت نصب انواع کولر گازی موثر است.

عوامل موثر بر قیمت نصب کولر گازی و اسپیلت

 • نصب بخش های مختلف کولر گازی
 • لوله کشی و کابل برق و پرایمر لوله های مسی
 • هزینه سوراخکاری
 • هزینه وکیوم
 • هزینه پایه دیواری و زمینی
 • قدرت و ظرفیت کولر گازی
 • شارژ گاز کولر گازی

انتخاب نامناسب نصاب اسپلیت چه ضرر و زیانی به بار می آورد؟

اگر بدون تحقیق از نیروهای غیر متخصص در زمینه ی نصب انواع اسپلیت با مشکلاتی اعم از آبریزش کولر گازی، سرمادهی نامناسب، ایجاد سر و صدا در کولر گازی، ایجاد نشتی و خرابی لوله های مسی مواجه می شوید که تعمیر هر کدام از موارد ذکر شده از هزینه های بسیار بالایی برخوردار است.

نصاب کولر گازی در تهران چه خدماتی ارائه می دهد؟

قیمت نصب کولر گازی در تهران

 1. نصب یونیت داخلی با توجه به شرایط منزل در بهترین نقطه
 2. نصب یونیت خارجی با رعایت استاندارد و فاصله ی قانونی از دیوار 
 3. لوله کشی با رعایت اصول ایمنی و داشتن کمترین خم 
 4. انجام عایق و پرایمر متناسب با سایز لوله و به مقدار کافی
 5. نصب پنل خارجی کولر گازی در بالکن، پشت بام و..
 6. نصب کولر گازی پرتابل، ایستاده و پنجره ای
 7. نصب پنل کولر گازی در ارتفاع
 8. نصب اسپیلت انواع برندها

نصب کولر گازی در بالکن چگونه است؟

برای نصب کولر گازی در بالکن باید میزان صدای تولیدی از کمپرسور را در نظر گرفته و سپس اقدام به نصب آن در بالکن نمایید ،چرا که بسیاری از افراد بعد از نصب کولر گازی در بالکن از این اقدام خود به دلیل تولید صدای آزار دهنده پشیمان میشوند. از طرف دیگر بالکن شما باید میزان فضای لازم برای چرخش باد تولیدی از کمپرسور را داشته باشد .چرا که در غیر این صورت کمپرسور شما به درست کار نخواهد کرد ،و حتی این اقدام میتواند منجر به سوختگی کمپرسور کولر گازی شود.
یکی از مزایای نصب کولر گازی در بالکن دسترسی راحت برای سرویس سالانه است و میتوان به راحتی کمپرسور را مورد شست وشو قرار داد. از طرفی با نزدیک شدن پنل داخلی و خارجی میزان نیاز شما به لوله کشی کمتر شده که این خود یک مزیت برای شما محسوب خواهد شد ،چرا که هرچه میزان لوله کشی بین دو پنل کمتر باشد ،هزینه لوله کشی و شارژ گاز شما کمتر شده و توان خروجی دستگاه نیز بیشتر میشود.

نصب انواع برند کولر گازی دیواری

نصب کولر گازی ال جی

نصب کولر گازی گری

نصب کولر گازی ایوولی

نصب کولر گازی پاناسونیک

نکات مهم نصب کولر گازی در تهران

انواع ظرفیت کولر گازی

 • اگر از کولر آبی استفاده میکنید، اصلا سراغ کولر گازی نروید.اصلا کار درستی نیست که در کنار کولرهای گازی که یک سیستم تهویه مطبوع است، یک نوع کولر آبی نیز نصب شود. درپاسخ به این سوال که چرا نباید همزمان ازاین دو سیستم تهویه استفاه کرد باید گفت : کولر گازی رطوبت هوا را کنترل میکند و کولر آبی رطوبت هوا را افزایش میدهد .استفاده همزمان از این دو سیستم تهویه عملکرد کولر گازی را مختل میکند.
 • ظرفیت کولر گازی خود را متناسب با متراژ مد نظر به درستی تعیین کنید چرا که خرید کولر گازی با ظرفیت کمتر یا بیشتر علاوه بر تحمیل هزینه بیشتر برای شما ممکن است نتیجه مطلوب را برای شما به همراه نداشته باشد.
 1. از مساحت ۳۲ تا ۳۷ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۹۰۰۰ انتخاب نمایید.
 2. از مساحت ۳۸ تا ۴۱ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۱۰۰۰۰ انتخاب نمایید.
 3. از مساحت ۴۲ تا ۵۰ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۱۲۰۰۰ انتخاب نمایید.
 4. از مساحت ۵۱ تا ۶۴ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۱۴۰۰۰ انتخاب نمایید.
 5. از مساحت ۶۵ تا ۹۱ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۱۸۰۰۰ انتخاب نمایید.
 6. از مساحت ۹۲ تا ۱۱۷ متر مربع، کولرگازی با ظرفیت ۲۴۰۰۰ انتخاب نمایید.
 • در هنگام استفاده از کولر گازی تمام منافذ و درزهای موجود را گرفته و از اتلاف انرژی جلوگیر به عمل آورید.
 • برای نصب پنل خارجی فاصله مناسب با سایر اجزا را در نظر بگیرید پنل خارجی باید با فاصله یک کمتر از سایر وسایل قرار بگیرد .چرا که باید فضای کافی را برای پرتاب داشته باشد.
 • همچنین برای نصب کولر گازی باید دقت کنید که نور خورشید مستقیما بر روی دستگاه قرار نگیرید.
 • اگر بخواهید یونیت خارجی را بر روی پنجره نصب کنید باید دقت کنید که از یک دستگاه لرزه گیر برای نگه داشتن یونیت استفاده کنید.
 • حتما از عایق برای تمامی لوله ها استفاده کنید این کار مانع بروز اتلاف انرژی در کولر گازی شما خواهد شد.
 • پس از نصب و لوه کشی کولر گازی، تمامس لوله و اتصالات را تست نشتی کنید.
 • هرگز دو یونیت داخلی و بیرونی را در اختلاف سطحی بیش از حد استاندارد نصب نکنید این کار باعث جمع شدن روغ کمپرسور در یونیت داخلی شده و برگشت آن به یونیت خارجی و کمپرسور را مشکل می‌کند و باعث صدمه دیدن کمپرسور می‌شود.
 • مسیری را انتخاب کنید که به حداقل خم کاری نیاز داشته باشد.
 • به آب بندی لوله کشی درین دستگاه دقت نمایید. در صورت آب بندی نشدن صحیح اتصال درین این قطرات بر روی سقف کاذب چکه کرده و سقف را خراب می‌کنند.
 • از مکان‌هایی که در آن ممکن است گاز نشت کند و یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد بپرهیزید.
 • دیوار باید برای نگه داشتن وزن واحد دیواری کولر گازی به اندازه کافی محکم باشد. ممکن است به ساخت یک فریم از چوب یا فلز برای پشتیبانی از آن نیاز داشته باشید.

 • هزینه نصب و سرویس کولر گازی در تهران چقدر است؟

  هزینه ی نصب کولر گازی در تهران بر اساس لیست قیمت اتحادیه تعیین می شود، جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروشگاه زیکوکالا تماس حاصل نمایید.

 • آیا نحوه ی نصب انواع کولر گازی ها با هم یکسان است؟

  خیر، نحوه ی نصب انواع برند کولر گازی با هم متفاوت است و باید با رعایت اصول و قوانین با توجه به مدل اسپلیت، نصب شود.

 • آیا خودمان می توانیم کولر گازی را نصب کنیم؟

  خیر، با توجه به حساس بودن اسپلیت حتما برای نصب کولر گازی از نیروهای ماهر نصاب کولر گازی در تهران و کرج کمک بگیریم تا با خرابی دستگاه، مواجه نشویم.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید